HAKKIMIZDA


Esasen temelleri fikren ve ruhen yıllar önce atılmış bir yapının ete ve kemiğe bürünmesi sonucu 2017 yılında resmiyete tezahürüyle kurulmuş bir firmayız.

Şirketimizin kuruluş temel felsefesi aslında ünvanında saklıdır. İNKO.
Atamız İbrahim İNECİ’nin soyisminin İN’i, annemiz Gülseren İNECİ’nin kızlık soyismi KOCADON’un KO’sunu alarak geçmişimizi de özetleyen bir unvan ile şirketimizi kurduk. İNECİ ve KOCADON aileleri memleketimiz BODRUM’un yüzyıllardır yerleşik olan aileleridir. Aileler arasındaki evlilikleri de dikkate aldığımızda Bodrum yerli nüfusunun yerleşik hatrı sayılır ailelerinin büyük bir kısmıyla da akraba olduğumuz bir gerçektir. Bu yüzden seçmiş olduğumuz unvan Bodrum’un yerli nüfusunu da temsil etmesi açısından bizim için önem arz etmektedir. Şöyle ki; seçmiş olduğumuz unvan en azından 50 yıl önce Bodrum’un Anadolu’nun herhangi bir Türk beldesinden farklı olmayan yapısının şimdilerde eğlence ve turizm merkezi olarak anılan büyük bir metropole dönüşmesinin getirdiği sancılardan mustarip olan yüzyıllardan beri orada oturan yerli halkın, sonradan yerleşen ve Bodrumlu olan insanlarımızın, dağının, taşının, deresinin, çayırının, zeytininin, mandalinasının, incirinin, kuşunun, böceğinin, balığının ve tüm değerlerinin kısacası BODRUM’un acizane sessiz çığlığı olabilmek misyonunu ve sorumluluğunu kendimizde hissetmemiz açısından önemlidir. Sessiz çığlığın bir haykırışa dönüşmesi de en büyük amacımız olacaktr. En azından kendi projelerimizde çevre dostu yapıları üretmek, beton yerine yeşili, rant yerine Bodrum’a uygun, imar planı ile uyumlu projeleri üretmek taahhüdümüzdür. Mikro ölçekte Bodrumumuzu düşünsek de Makro ölçekte Ülkemiz ve Dünyamız için de aynı şeyleri düşünmekteyiz. Yaptığımız ve yapacağımız her icraata kamu vicdanı ve menfaatini önde tutmak önceliğimiz olacaktr. “Mülk ALLAH’ındır.” düsturu bizim hiçbir zaman unutmayacağımız ilkemiz olacaktır. O yüzden önceliğimiz ALLAH’ın rızası ile birlikte gönülleri kazanabilmek olacaktır. Bu taahhüdümüze uygun olarak Bodrum Ortakent’te yapımını bitirdiğimiz MYİNKO ORTAKENT ÇARŞI’yı halkımızın hizmetine sunmanın gururunu yaşamaktayız. Bu eserin Bodrumumuza kazandırılması yönünde bize inanılmaz manevi destekte bulunan ve teşvik eden başta ağabeylerimiz Bodrum Belediye Başkanı Mehmet KOCADON, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut KOCADON’a, ablamız Dilek KOCADON’a, son projesi olma özelliğinden dolayı ayrıca bir değer atfettiğimiz ağabeyimiz Mimar Merhum Mahmut YILDIRIM’a, saygıdeğer eşi Mimar Belgin YILDIRIM’a, oğlu Mimar Ekin YILDIRIM’a, inşaatmızı bitirmek için gecesini gündüzüne katarak çalışan yüklenicimiz İsmail ALTIOK ve bu projede çalışan ter döken tüm emektarlara minnet duygularımız ile teşekkürü borç bilmekteyiz.

Bize mal mülkten ziyade, Türk, Müslüman ve Bodrumlu olmanın ve her şeyden önce iyi bir insan olma şuur ve bilincini miras bırakan dedelerimiz Hüsnü İNECİ, Ahmet KOCADON, ninelerimiz Raziye İNECİ ve Habibe KOCADON’a ve diğer bütün büyük büyük dede ve ninelerimize şükranlarımızla birlikte ruhlarının şad olması ve ALLAH’ın rahmetinin üzerlerinde olması için Cenab-ı ALLAH’a dua ediyor, bizi bu günlere getirmek için hayatlarını bize adayan, en büyük destekçilerimiz, arkamızdaki dağımız, sevgililerimiz, kıymetlilerimiz babamız İbrahim İNECİ ve annemiz Gülseren İNECİ’ye şükranlarımızı sunuyoruz.